Pitrik József

Beosztás: 
adjunktus
Fokozat: 
PhD
Szoba: 
H301
Email: 
pitrik@math.bme.hu
Telefon: 
463-5699
Önéletrajz PDF fájl

Kurzusok

Tantárgy neve Kurzus kód
Matematika A3 villamosmérnököknek BMETE90AX09/U0 - 2016/17/1
Matematika A3 villamosmérnököknek BMETE90AX09/U00 - 2016/17/1
Haladó analízis BMETE925204/T0
Matematika A3 villamosmérnököknek BMETE90AX09/U0
Matematika A3 villamosmérnököknek BMETE90AX09/U00

Oktatás

Az aktuális információk egyelőre a saját honlapon tekinthetők meg:

http://math.bme.hu/~pitrik/

Kutatás

Publikációk és hivatkozások:
MTMT

Kvantumrendszerek matematikája. Entrópiák és egyéb kvantuminformációelméleti mennyiségek vizsgálata. Operátoregyenlőtlenségek.

Kiemelt publikációk

  1. J. Pitrik, Markovian quasifree states on canonical anticommutation relation algebras, J. Math. Phys. 48 (2007), 112110
  2. A. Jencova, D. Petz, J. Pitrik, Markov triplets on CCR-algebras, Acta Sci. Math. (Szeged), 76 (2009), 625-648.
  3. D. Petz, J. Pitrik, Markov property of Gaussian states of canonical commutation relation algebras, J. Math. Phys. 50 (2009) 113517.
  4. J. Pitrik,  Markov triplets on CAR algebras, In: Ouerdiane H, Barhoumi A. (szerk.) 29th Conference on Quantum Probability and Related Topics.
    Singapore: World Scientific Publishing Co. pp. 71-86.
    (QP-PQ Quantum Probability and White Noise Analysis; 25.) (2010) (ISBN: 978-981-4295-42-0)
  5. J. Pitrik, D. Virosztek,  On the joint convexity of the Bregman Divergence of Matrices, Lett. Math. Phys. 105 (2015) 675-692.

Linkek